Kaytarmaya birebir online oyunlar

Bazen insan çalışmak yerine sadece vaktini harcamak istiyor. Çağımızın hastalığı. Buna procrastination diyorlar (biz kaytarma diyelim). Çok ciddi bir hastalık olarak görenler, dertlerine derman olsun diye kitaplar okuyanlar, terapiye gidenler var. Ama tabii amerikalılar herşeyi abartıyor. Biz bunun çok dert edilecek bir şey olmadığını, işimizi yapmak yerine oyun oynamayı, haber sitesi dolaşmayı canımızın istediği zaman bırakabileceğimizi biliyoruz. O yüzden bu hafta gönül rahatlığı ile size saatlerinizi, günlerinizi öldürebileceğiniz bir kaç webden oynanabilir oyun tanıtacağım. Çoğu minimalist, ve amaçlarını anlamak bile ayrı bir beyin jimnastiği. Eğlenceli ve bağımlılık yapıcı oyunlar. Ayrıca ingilizce gerektirmemelerine de dikkat edeceğim.

Korsantopu – Cannon Bods
https://chatkapi.com//hop/oyun01
Paraşütle inen korsanları, top atışı ile avlamaya çalışıyorsunuz.

Ritim – Rythim
https://chatkapi.com//hop/oyun02
İstediğiniz bir müziği çalarken, müziğin ritmine uygun olarak bir takım çokgenlerin belli kenarlarına topu değdiriyorsunuz. Ritmi ne kadar tutturduğunuza göre puan alıyorsunuz.

Zincirleme reaksiyon – Boomshine
https://chatkapi.com//hop/oyun03
Mümkün olduğu kadar fazla partikülü patlatacak bir zincirleme reaksiyon başlatmaya çalışıyorsunuz.

Masaüstü savunma – Desktop Tower Defense
https://chatkapi.com//hop/oyun04
Bu en çok vakit yiyenlerden. Minik kule silahları ile masa üstünüzü savunuyorsunuz. yok ettiğiniz her düşman yaratıkcık size para kazandırıyor. Bu paralarla daha iyi savunma gereçleri alabiliyorsunuz. oyun kendi kendine ilerliyor. İngilizcesine takılmayın, keşfetmesi çok kolay.

Turuncu – Orange
https://chatkapi.com//hop/oyun05
Bir minimalist oyun daha: Göreviniz küçük topla çembere ateş ederek ekran dışına çıkarmak.

Orisinal
https://chatkapi.com//hop/oyun06
Orisinal’den habersizseniz muhakkak bakın. 58 adet, birbirinden güzel tasarımlı basit oyun. Eşimin favori oyunları.

Terazi lastik cimnastik – Levers
http://chatkapi/hop/oyun07
Amacımız terazileri dengelemek. Her dengelediğimizde asılabilecek yeni bir nesne beliriyor.

Samorost
https://chatkapi.com//hop/oyun08
Çek tasarımcı Jakub Dvorsky’nin elinden çıkma harika tasarlanmış, nereye tıklayacağınızı bulma oyunu. Dahası da burada: https://chatkapi.com//hop/amanita

Grow Serisi
https://chatkapi.com//hop/oyun09
Grow oyunları da pek bir yerde görmediğimiz cins yaratıcısının icadı oyunlardan. Makas, taş kağıt oyununun ileri safhaları gibi biraz. Ortada bir sahne var, siz bu sahneye bir takım nesneler bırakıyorsunuz. Bu nesneler birbirleri ile bir takım ilişkiler kuruyorlar ve gelişiyorlar. Amaç bütün nesneleri maksimum derecede geliştirmek.

QWERTY Savaşçıları
https://chatkapi.com//hop/oyun10
Daha önce yazmıştım, ama klavye antremanı yapmak bahanesi ile o kadar güzel vakit öldürüyor ki, tekrarlamadan edemedim. Üzerinize doğru gelen her düşmanın altında bir kelime yazılı. Bu kelimeyi yazarak ona ateş edebiliyorsunuz.

4 Comments

  1. abi adam akıllı oyunlar yokmu yaw midem bulandı

  2. yok, ben bunları seviyorum.

  3. harika oyunlar,özellikle “samorost” başlığı altındakiler…dahiyane..haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

  4. desktop tower defence süper bir oyun
    hem iananılmaz vakit olduruyor hem de bir cok modda değişik şekilde oynama imkanı sunuyor. en sevdiğim yanı ise basit cizimlerden olusmus olması.
    bence cok eglenceli bir oyun.

Leave a Reply